top of page

İçerik üretmek bugün herkeste olan bir güçtür.

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2023

Fotoğraf ve video çekmek, yazı yazmak, ses dosyası oluşturmak gibi içerik üretme biçimleri vardır. Bunlar, tabii ki sosyal medyadan herhangi bir beklentisi olmayan kişiler için bir sosyal medya içeriği olabilir. Ama doğru ve kurallara uygun bir sosyal medya içeriği midir? İşte burada aklımıza öncelikle şu soru geliyor: Sosyal medya içeriği nedir? Sosyal medya içeriği, sosyal medyada paylaşıma uygun, mecraların içerik kriterlerine uyan verilerdir.Tüketiciler ürün araştırmaları sırasında karşısına gelebilecek içeriklerden ne kadar çok faydalanırsa, o web sitesinden alışveriş yapma ihtimali de artar. Bunun için ilk olarak size içerik üretim sürecinde dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsedeceğiz.


“Ürün İçeriği Üretiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler.”

Sitenizi tarayıcılarda zirveye taşımak için içerik üretiminde dikkat etmeniz gerekenleri göz önünde bulundurmanız gerekli. Çünkü günümüz pazarlama dünyasında içeriğin başarılı bir strateji oluşturmadaki etkisi oldukça fazla. Herhangi bir ürünü, kategoriyi veya markayı tanıtmak için doğru içerik üretimi web dünyasının temel taşları arasında yer alıyor. Oluşturduğunuz içerik sayesinde tüketiciyi kendi ürününüze yönlendirebilir ve farklı alanlara ilgi göstermesini sağlayabilirsiniz.


Etkili Bir İçerik Oluşturabilmek İçin İlk Olarak Araştırma Yapın


Online içerik üretiminin sonucunda etkili dönüşümler elde edebilmek için; yazınızın tüketicinin ilgisini çekmesi ve okunabilir olması gerekli. Tüketicinin yararlanabileceği bir içerik oluşturmak içinse bahsedeceğiniz ürün hakkında detaylı bilgilere sahip olmanızda fayda var. Diyelim ki, bir sandalye hakkında içerik oluşturmanız gerekiyor. Sandalye çeşitlerinin hangi malzemelerden üretildiğini, tasarımlarındaki detayları ve hangi stillere uyum sağlayabileceğini bilmelisiniz. Bunun yanında sandalye materyallerinden bahsederken teknik bağlamdaki ifadelere de hakim olmanız oldukça önemli. Çünkü topladığınız bilgileri ancak bu şekilde doğru aktarabilirsiniz. Bu tür detaylar daha zengin ve bilgilendirici bir içerik oluşturmanızı sağlayacaktır.


Diyelim ki, bir sandalye hakkında içerik oluşturmanız gerekiyor. Sandalye çeşitlerinin hangi malzemelerden üretildiğini, tasarımlarındaki detayları ve hangi stillere uyum sağlayabileceğini bilmelisiniz. Bunun yanında sandalye materyallerinden bahsederken teknik bağlamdaki ifadelere de hakim olmanız oldukça önemli.

10 görüntüleme0 yorum

コメント


Discover clics solution for the efficient marketer

More clics

Never miss an update

Thanks for submitting!

bottom of page